Öğretmenler için Genel Kurallar

Genel Kurallar 

Sistemimiz Nasıl Çalışıyor ?
Önceliğimiz şu an yoğun ihtiyaç olan online eğitim talepleridir. Bu bağlamda sizlerden Nasıl Çalışır ? kısmımızdaki ZOOM uygulamasını indirip incelemenizi istiyoruz. Bu uygulama her öğretmenin hakim olmasını tavsiye ettiğimiz; uzaktan eğitim verirken sizler için en kullanışlı olduğunu düşündüğümüz uygulamadır. 

Ders Talebi Nasıl Geliyor ?

Ders Talebi öncelikle eniyiozelders.com ‘ a geliyor ve akabinde sizi bilgilendiriyoruz. Talep gelen öğrenci ile irtibat sağlıyor ve ilk tanıtım dersini sizden ücretsiz vermenizi bekliyoruz. Bu ders hem sizin tanıtımınız için hem de öğrencinin aklındaki soru işaretlerinin kalkması için faydalı ve önemlidir.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor ?

Öğrenci ile ilk ders sonrası devam edileceği anlaşıldığında site üzerinden Ör: Size ait olan ilandaki İlköğretim Takviye – Matematik dersinin linkini öğrenciye gönderip 5 saat ise Miktarı 5 olarak seçip ilgili sayfadaki Banka Hesaplarımıza ödeme yapmasını belirtiyorsunuz. Tüm bu süreçleri biz sizler adına takip ediyoruz. Sizlerden web sitemiz serverı , geliştirme masrafları ve reklam ücretleri için sadece %10 luk kesinti yapılacaktır.

Kötüye kullanımlarda ne olacak ?

İlk ders sonrası eğitimci, ders talep eden kişi ile siteden bağımsız olarak herhangi bir online özel ders vermesi durumunda öğretmenin tüm ilanları kaldırılacaktır. Tüm ders alım ve taleplerinizi sitemiz üzerinden yönlendirmeniz gerekmektedir.


Aklınıza takılan diğer sorular için Sıkça Sorulan Sorulan kısmımıza bakabilirsiniz.


GENEL KURALLAR

Kullanıcılar üyelik oluşturduktan sonra aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılırlar. Kullanıcının bu kurallara uymadığına dair başka bir kullanıcıdan şikayet  gelmediği durumunda veya Eniyiozelders.com tarafından tespit edilmesi durumunda kullanıcının hesabı ve diğer kullanıcılara göndermiş olduğu mesajlar incelemeye alınabilir. Kullanım şarttı kuralları ihlali tespit edilmesi durumunda kullanıcının hesabı askıya alınabilir veya tamamen kapatılabilir. Gerekli durumlarda yasal soruşturma için bu bilgiler adli makamlar ile paylaşılabilir. Kullanıcının aşağıdaki koşullara uymaması durumunda kendisine veya başka bir kullanıcıya gelecek zarardan kullanıcı kendisi sorumludur, Eniyiozelders.com herhangi bir şekilde sorumlu değildir. 

 1. Üyeler, kullanıcı içeriklerinde; hakaret içeren, küçük düşürücü, müstehcen, kötü niyetli, saldırı amaçlı ve üçüncü şahısların hak ve hukukunu ihlal edici ifadeler kullanamayacaklarını kabul ve taahhüt ederler. 
 1. Üyeler, suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında veya uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek veya yalnızca diğer bir üyeyi rahatsız edecek bir durum yaratan, ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar  hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, genel ahlaka ve sitenin amacına aykırı bilgi yayımlayamaz ve iletemez. 
 2. Üyeler, başka bir üye ile alaycı, kötü niyetli, hakaret içeren, küçük düşürücü, mesajlar iletemez.
 1. Üyeler, profil oluştururken verdikleri bilgilerin doğruluğu kabul eder. Yanlış bilgi tespiti durumunda Eniyiozelders.com ilgili üye hakkında işlem yapma hakkında sahiptir.
 1. Üyeler, verdikleri genel bilgilere başkalarında ulaşabileceğini kabul ederler (isim, soy isim, telefon numarası (isteğe bağlı), mezuniyet bilgisi, tecrübe bilgisi vb. gibi)
 1. Üyeler, bir başkasının gizlilik veya yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu belirtilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme yayımlayamaz ya da iletemez. Kendisinin mevcut olan bir telif hakkının ihlal edildiğine inanan kişiler Eniyiozelders.com ile temasa geçmelidirler. 
 1. Sitede yer alan özel öğretmenlerin sitede belirtmiş olduğu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek ve referanslarının takibini yapmak üyelerin sorumluluğundadır.
 1. Eniyiozelders.com üye ve kullanıcılarına SPAM mesaj gönderimi kesinlikle yasaktır. Sitenin amacı dışında ve amacına uygun olmayan şekilde kullanılması, üye ve kullanıcıların rahatsız edilmesi veya üyelere rahatsız edici mesajlar yollanması yasaktır. Tespiti durumunda ilgili hakkında Eniyiozelders.com yasal işlem yapmak hakkına sahiptir.
 1. Üyeler, en az 18 yaşında olduğunu teyit eder. 18 yaşının altındaki bir kullanıcı anne, baba veya velisi gözetiminde siteye üye olabilir.
 1. Site kullanıcılar için olup, şirketler veya işletmeler veya örgütler sitede sunulan hizmetleri sitenin amacı dışında herhangi bir ticari amaç için kullanamaz. Sitede yer alan bilgiler, fotoğraflar, kullanıcı videoları, linkler kopyalanarak başka bir ürün veya hizmet için kullanılamaz.
 1. Eniyiozelders.com üyeliği kişiye özeldir. Bir başkasına ödünç verilemez ya da devredilemez. Bu ve benzeri durumlarda oluşabilecek sorunlardan Eniyiozelders.com sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. 
 1.  Eniyiozelders.com’a üye olurken belirlediğiniz şifre sadece size özeldir ve sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması üyenin sorumluluğundadır. Eniyiozelders.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.
 2. Eniyiozelders.com’a üye olurken isim, soy isim, branşınız, sloganınız, kendinizi tanıttığınız yazılı metin, profil fotoğrafı, ders verdiğiniz branşlar, ders verdiğiniz yerler tam ve doğru girilmelidir. Tam girilmemesi durumunda üye hesabını onaylanmayabilir veya Eniyiozelders.com değişiklik yapma hakkında sahiptir.
 1. Eniyiozelders.com, herhangi bir sebepten ötürü ve üyelere önceden haber vermeksizin üyelerinin profil sayfalarında ve profil bilgilerinde değişiklik yapma hakkını elinde tutar. 
 1. Eniyiozelders.com’a üye olurken verilen e-mail adresinin üyeye ait ve aktif bir e-mail adresi olma zorunluluğu esastır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-mail adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Kullanıcı verilen mail adresinin doğruluğunu kabul eder. Yanlış olması durumunda oluşacak hatadan Eniyiozelders.com sorumlu değildir.
 1. Eniyiozelders.com’a üye olurken isteğe bağlı olarak verilen telefon numarasının doğru olduğunu kabul eder ve ona göre davranır. Kullanıcı verdiği telefonun doğru olduğunu kabul eder. Yanlış olması durumunda oluşacak hatadan Eniyiozelders.com sorumlu değildir.
 2. Öğretmen profiline  yapılan yorumlar uygun görülmesi durumunda onaylanacaktır. Herhangi bir şekilde alay edici, hareket , küçük düşürücü yorumlar kabul edilemez.
 1. Üyeler verdikleri mail adresine ve telefon numarasına Eniyiozelders.com’dan bilgilendirici ve tanıtıcı bilgiler alacağını kabul eder.
 2. Blog sayfasında mevcut olan tüm yazılar Eniyiozelders.com’a aittir hiç bir şekilde kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz.
 3. Blog yazılarına yapılan yorumlar uygun görülmesi durumunda onaylanacaktır. Herhangi bir şekilde alay edici, hareket, küçük düşürücü yorumlar kabul edilemez.
 1. Ders talebinde bulunan veli veya öğrencilerin iletişim bilgisi aracılı ile veya sistem üzerinden ders dışında farklı bir sebepten dolayı iletişime geçen üyelerin tespiti durumunda ilgili üyenin hesabı kapatılacaktır.
 1. Ders talebinde bulunan üyeler taleplerini ilgili sayfada paylaşabilir ve talebine uygun ders verenler tarafından sistem üzerinden veya iletişim bilgisi aralığı ile veya sistem üzerine mesaj olarak iletişime geçileceğini kabul eder. Talebine uygun dönüş aldıktan sonra ilgili talebini sistemden kaldırmayan veya kaldırılması için başvuru yapmayan üyelerden dolayı doğacak sorunlardan Eniyiozelders.com sorumlu değildir.
 2. Eniyiozelders.com kişisel verilerin korunması kanunu gereği, kullanıcılarının bilgilerini izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamaktadır.

*Eniyiozelders.com, sözleşme çerçevesinde Hizmet Veren (özel ders veren üye) profilini  üyelerin kendilerinin paylaştığı bilgilere göre sitede yayınlayan ve Hizmet Alan (ders talep eden) kullanıcıların taleplerini üyelere ulaştırma hizmeti sağlayan bir ilan platformudur.

*Eniyiozelders.com yalnızca bir platformdur, Web Sitesi’nde yer alan hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı değildir. Yönetmelik’in 6/4 maddesine göre, Eniyiozelders.com aracı hizmet sağlayıcıdır ve hizmet sunduğu elektronik ortamı kullanan gerçek ve tüzel kişiler tarafından sağlanan içeriği kontrol etmek, bu içerik ve içeriğe konu hizmetle ilgili hukuka aykırı bir faaliyetin ya da durumun söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

*Eniyiozelders.com sitede profil oluşturan üyelerin MEB tarafından tanımlanan “Öğretmen” tanımı gereğince profillerinin bu tanıma uygunluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir. Üyelerin kendi beyanları ve kabulleri ile kendilerini öğretmen olarak tanımlaması kendi sorumlulukları altındadır.

*Eniyiozelders.com ders veren eğitimcilerle, hizmet almak isteyen kişileri bir araya getiren bir yazılım şirketidir. 5580 kanun numaralı ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU kapsamında eğitim öğretim faaliyetleri yapan veya eğitim öğretim faaliyetlerine aracılık hizmeti veren bir KURUM değildir. Kanunda belirtilen KURUM tanımlamalarının hiçbirisine girmez. Eniyiozelders.com  Resmî Gazetede yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik kapsamında bir hizmet sağlayıcı bir platformdur.

*Üyelik şifresinin belirlenmesi ve korunması üyenin kendi sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifresi paylaşılmamalı ve özenle korunmalıdır. Üye hesabının kendi kusuru nedeniyle başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından dolayı doğrudan sorumludur. Eniyiozelders.com, bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için ye’ye aynen rücu hakkına sahiptir.

*Üye hesabı oluştururken Web Sitesi’ne beyan edilen isim, adres, telefon, e-posta, gibi her türlü bilgi, güncel, doğru ve eksiksiz olmalıdır. Eniyiozelders.com, söz konusu bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini kontrol etmekle yükümlü değildir. Söz konusu bilgilerin yanlış veya eksik olması nedeniyle Üyelerin veya 3. kişilerin uğrayacağı zararlardan sorumluluk ilgili üyeye aittir.

*Eniyiozelders.com, ders taleplerini kendi denetiminden geçirdikten sonra, uygun görmesi halinde ders veren üyeye iletir. Ancak ders talebinin içeriğine ilişkin tüm sorumluluk ders talep edene aittir.

*Ders talep eden, anlaştığı üye ile site şartları altında çalışır. Hizmet alımı esnasında doğabilecek güvenlik vb. sorunlardan site yönetimi sorumlu değildir. Ders talep eden kendi güvenliğini kendisi sağlamakla yükümlüdür. Eniyiozelders.com referanslı üyeler dahil hiçbir üyeye kefil olmaz ve sorumluluk kabul etmez. 

*Eniyiozelders.com, Hizmet Veren ve Hizmet Alan arasındaki ilişkiden sorumlu olmayıp, hizmet verenin sağlayacağı hizmet sırasında veya herhangi bir zamanda hizmet alan veya 3. kişilere vereceği zararlardan Eniyiozelders.com un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Hizmet Alan ( ders talep eden) bilgileri Eniyiozelders.com tarafından ilgili Hizmet Veren ile hizmetin sağlanması adına paylaşılmaktadır. Talebin paylaşılması özel ders hizmetinin gerçekleşmesi anlamına gelmez. Hizmet alan eğer formda belirtmemişse ilgili talebini farklı hizmet sağlayıcılar ile paylaşılmasına izin vermiş olur. Hizmet veren üyelerin bilgileri kendileri profillerinde  belirtmediler ise hizmet talep edenlerle paylaşılmaz. Söz konusu bilgilerin hizmet veren tarafından ayrıca hizmet alanın onayı alınmadığı hallerde reklam, pazarlama, kişisel vb. herhangi bir durum veya amaç için kullanılması, üçüncü kişilerle paylaşılması veya devri veya hizmet alan ile hizmet veren(ler) arasında ortaya çıkabilecek sorunlardan veya oluşabilecek zarardan kesinlikle sorumlu değildir. Üye hakkında site kurallarına aykırı bir durumun tespiti durumunda üyeliği askıya alınacaktır.

*Eniyiozelders.com ile hizmet veren arasında (a) istihdam, (b) yarı zamanlı istihdam, (c) danışmanlık, (d) yüklenicilik, (e) ortak girişim veya (f) acentelik ilişkisi bulunmamaktadır. 

*Eniyiozelders.com sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

*Eniyiozelders.com Kullanıcılarına promosyonlar  ile yeni hizmet veya projeler veya haberleri e-posta veya push bildirim yolu ile haberdar edebilir. Kullanıcıların söz konusu e-postaları almak istememesi halinde [info@Eniyiozelders.com] adresine yazılı bildirimde bulunarak veya kendisine ulaşan ticari iletişim kanalı üzerinden söz konusu bildirimleri almayı durdurabilir.

*Kullanıcılar arasında fikri hakların ihlaline ilişkin herhangi ihtilaf olduğu takdirde Eniyiozelders.com, kendisine ibraz edilecek kesinleşmiş ve icra edilebilir bir mahkeme kararına istinaden işlem yapmakla yükümlüdür. Diğer hallerde, Eniyiozelders.com kendi takdirinde olmak üzere işlem yapar.

*Web Sitesi’nin bütünlüğünü korumak amacıyla, Eniyiozelders.com dilediği zaman kendi   inisiyatifine dayanarak, bazı kullanıcıların ve belirli internet protokolü adreslerindeki kullanıcıların web sitesine erişmelerini engelleyebilir.

*Eniyiozelders.com hizmetlerin bazılarını veya tamamını ileride ücretli veya ücretsiz yapma hakkını saklı tutar. 

*Hizmet Alanlar ödemelerini site aracılığı ile hizmet verene  yapacaklardır. Eniyiozelders.com eğitmenler ile ders talep edenlerin buluştuğu kâr amacı gütmeyen bir web sitesidir.

*Eniyiozelders.com Hizmet Alan ile Hizmet Veren arasındaki sözlü anlaşma için site yönetimi olarak garanti etmez ve edemez. Hizmet Alanlar Hizmet Veren hakkında gerekli araştırmayı kendileri yapmalıdırlar. Web Sitesi aracılığı ile Hizmet Verenlerden alınacak hizmetlere ilişkin her türlü sorumluluk Hizmet Verenlere aittir. Eniyiozelders.com hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

*Üyeler  yasal olarak serbest meslek mensubu sayılır ve serbest meslek makbuzu düzenleyip kazanç defteri tutmakla mükelleftir. Eniyiozelders.com kar amacı gütmeyen bir site olduğu için üyelerinin verdikleri hizmetlerden dolayı elde ettikleri gelirlerden doğacak kazançlarının vergi beyanlarını takip etmez ve sorumluluk kabul etmez.

*Kullanıcılar veya üyeler birbiriyle ya da Eniyiozelders.com çalışanları ile iletişim kurarken, ırkçı, herhangi bir grup veya kişiye karşı nefret söylemi, kişilik haklarına aykırı, hakaret içeren, taciz eden veya tacizi savunan, illegal faaliyetleri öven, haksız rekabet oluşturan, tehdit edici, müstehcen, iftiracı nitelikte içerikler kullanamaz. Aksi bir durum kullanıcının haklarının sona erdirilmesi ve gerektiğinde durumun resmi makamlara bildirilmesini gerektirebilir.

*Eniyiozelders.com, dilerse kullanıcıların e-posta adresini, cep telefon numarasını ve diğer bilgileri doğrulamak amacıyla SMS, e-posta veya diğer teknik araçlar kullanabilir.

*Eniyiozelders.com, tüm kullanıcılarına e-posta, sms, bildirim atma hakkına sahiptir. Bildirim ayarlarından kullanıcılar kendilerine göre bildirim – eposta almamak istedikleri alanları değiştirebilirler. 

*Eniyiozelders.com, yapılan güncellemeler esnasında doğabilecek veri kaybından sorumlu değildir.

*Eniyiozelders.com üye bilgilerini ve site özgün verilerini koruma amaçlı tedbirleri almaktadır. Ancak veri tabanı bilgilerine yapılabilecek saldırılar sonucu kullanıcı bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

*Web sitesinin tasarım ve yazılımı ile alakalı bütün haklar Eniyiozelders.com’a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması, kullanılan yazılımların ve teknolojilerin tersine mühendislik işlemlerine tâbi tutulması kesinlikle yasaktır.

*Eniyiozelders.com’a kullanıcılar veya üyeler tarafından yapılan yorum ve eleştirilerin telif hakları Eniyiozelders.com’a aittir. Eniyiozelders.com söz konusu yorumlar üzerinde çeşitli değişiklikler yapmak, yorumları silmek veya tamamen kaldırmak hakkını saklı tutar ve yorumların bazılarını site içerisinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlamayabilir. Eniyiozelders.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabına bağlı olan bütün bilgiler, yorum ve eleştirileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

*Eniyiozelders.com, üyeler veya kullanıcılar tarafından siteye eklenen yasadışı veya yasak olacak türden içeriği sormadan ve izin almadan kaldırma ve söz konusu içeriklerin isteye girişini yapanların üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar.

*Eniyiozelders.com sisteminde kayıtlı her türlü bilgi teknik bir sorun olmadığı müddetçe en az bir (1) yıl boyunca saklanır. Üyeler ve kullanıcılar arasındaki uyuşmazlık yasal mercilere iletilmesi durumunda Eniyiozelders.com yetkili mercilerin taleplerini yerine getirmekle yükümlüdür. Bu bilgiler istenmesi durumunda paylaşılır ve taraflar da sözleşme gereği bunu kabul etmiş olurlar.

*Kullanım şartlarını kabul eden kullanıcılar aynı zamanda gizlilik politikamızı da kabul ettiğini beyan eder. Gizlilik politikamız detayları incelemek için tıklayınız.

*Bu Sözleşme Web Sitesi kullanılmaya devam edildiği, kullanıcılara ve üyelere Eniyiozelders.com tarafından yeni bir sözleşme sunulmadığı sürece yürürlükte kalacaktır. Sözleşmeyi kabul etmeyen üyeler ve kullanıcılar sitedeki verilerini info@Eniyiozelders.com adresine mail atarak silebilirler. Sitede verileri bulunmayan üyelerin site ile arasındaki bağlayıcılığı sonlanmış olur. Eski anlaştığı kullanıcılar için sözleşme şartları aynen geçerlidir. Kullanıcılar siteyi kullanarak sözleşme ile bir veya birkaç seferliğine muhatap olmuş sayılırlar. Farklı bir talepte bulunmayarak sözleşme ile ilgili şartlardan muaf olurlar. Kullanıcıların geçmiş talepleri sözleşme kapsamındadır, sonradan feshedilemez. 


SIKÇA SORULAN SORULAR